środa, 8 lutego 2012

Zielony żuczek

Butelkowo-zielony "odwłoczek", to kolejna z zawieszek uczynionych przeze mnie na szkolnych warsztatach witrażu. Dzięki temu, że ktoś przywiózł do ULRA odpady z małej huty szkła w Rymanowie, mogłam z czeluści kartonowych pudeł wyszperać ten nieforemny skarb, by objąć go potem drucianą spiralą wspartą na ocynowanej miedzianej taśmie.
Szkoda tylko, że nie fosforyzuje, bo miałabym świetlika :)

7 komentarzy:

 1. Jest cudny,absolutny unikat:-)I ten kolorrr!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Mam mały kartonik z takimi "odpadami" (różne kolory, jakby kieliszki, jakieś zawijaski, niektóre wyoblone, inne kanciate - tych się obawiam). Przywiozłam je z Harrachova - tam jest działająca huta i muzeum, a szkiełka miejscowi wykorzystują jako tłuczeń na ścieżki...
  A teraz leżą sobie u mnie i czekają na pomysł... tylko niestety nie poradzę sobie ani z drucianą spiralą, ani miedzianą taśmą ;-(
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te kanciate możesz wygładzić zwykłą osełką (taką jak do kosy :) i na przykład pakować w koronkowe oprawy. Albo jakoś inaczej przy pomocy paverpolu :)

   Usuń
  2. Dzięki,
   osełką...muszę popytac M -
   może coś wymodzę, szkoda żeby tak marniały...
   Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń
 3. Dziękuję:)) ale proszę! kto tu kogo inspiruje!! a ja właśnie zgłębiam tajniki rękawic łotewskich:)) ostatnio odkryłam, że ... nie wiem co to wzór łowicki, tak żeby w 2 zdaniach i zaczęłam myśleć, gdzie by tu jakieś źródła znaleźć naukowe:)))) pozdrawiam i nie żegnam na pewno:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło i zapraszam serdecznie :)

   Usuń
 4. Stupendo!!! Colore bellissimo.

  OdpowiedzUsuń